Новости

Країни ЄАЕС з 2015 року почнуть маркувати хутра, щоб не допустити контрабанди і нелегального обороту

Країни ЄАЕС з 2015 року почнуть маркувати хутра, щоб не допустити контрабанди і нелегального обороту

Країни ЄАЕС з 2015 року почнуть маркувати хутра, щоб не допустити контрабанди і нелегального обороту

Про це заявив голова колегії Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктор Христенко після закінчення засідання Вищої Євразійської економічної ради, яке відбулося в Мінську.

«Обговорювалося питання щодо створення системи маркування продукції легкої промисловості для регулювання обороту та недопущення контрабандної та контрафактної продукції на ринок, — повідомив Христенко. — Прийнято рішення запустити пілотний проект з маркування хутряних виробів, проект має з’явитися вже з наступного року ». Христенко додав, що вже на базі цього пілотного проекту буде розглянуто питання про створення системи з маркування продукції легкої промисловості.

За його словами, «це велике і сер’йозне питання, яке стосується великих обсягів нелегального обороту на цьому ринку». За експертними оцінками, нелегальний обіг продукції легкої промисловості перевищує 40% від загального обсягу ринку.

Христенко пояснив, що легка промисловість в якості пілотного проекту обрано саме тому, що в ній найбільший відсоток контрафакту.

«Чому не взяли автомобіль? Тому що кожен автомобіль йде через спеціальну систему обліку. Чому не взяли лікарські засоби? Тому що лікарські засоби точно так же йдуть через систему галузевого обліку. А товари легкої промисловості — це ті товари, які характеризують свободу руху товарів, на них не треба нічого, ніяких спеціальних сертифікатів і дозволів », — пояснив Христенко.

З іншого боку, за його словами, «легка промисловість — галузь, яка найбільшою мірою страждає від контрабанди і контрафакту, галузь, в якій не найвища зарплата, в якій трудиться велика кількість людей і яка не в змозі конкурувати при своїй низькій маржинальності з нелегалами ».

«Будь-який нелегал, який контрабандно потрапляє на ринок, має преференцію у вигляді 18% ПДВ і мита в 15% — у нього трамплін з 30%, який легальний бізнес з ним впорається», — зазначив Христенко.

Він також зауважив, що «величезна кількість людей обслуговує контрабандні потоки на неорганізованих ринках, які теж повинні знаходити собі місце в легальній історії».

Христенко також відзначив, що договір з Вірменією було підписано з розумінням про якнайшвидшу ратифікацію національним парламентом. Наступний саміт ЄАЕС пройде в грудні в Москві, уточнив глава ЄЕК.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top