Хутро, як природний матеріал надихає творчих людей своєю досконалістю на дивовижні ідеї, які по праву можна назвати витворами мистецтва.
У одній частині світу — європейський успішний перукар визначних показів таких брендів як Alexander McQueen і Chanel, з досвідом роботи більше 20 років, Сорен Бах(Søren Bach) раптом замислився про те, як реалізувати свої сміливі творчі ідеї в оригінальних головних уборах з хутра.
На думку дизайнера, натуральні волоски хутра норки або лисиці схожі на людське волосся, а значить і з них можна робити різноманітні зачіски.
Так народилася ідея декількох колекцій химерних і яскравих жіночих капелюшків.
Він створив три авторські колекції головних уборів, кожна з яких викликала справжній фурор у світі моди і широко освітлювалася в пресі.
Завдяки своїм творінням Сорен Бах заслужив титул найсміливішого у своїх експериментах з хутром дизайнера у сучасному світі.
У іншій частині світу — на Сході, в Китаї, також надихнувся хутром відомий дизайнер меблів Zhu Xiaojies. Він постить у twitter та створює свої шедеври виключно для тих, хто цінує високу якість життя і досить добре освітчений, щоб оцінити красу високого мистецтва.
На думку майстра, не слід піддаватися спокусі і шукати легкі шляхи. У створенні прекрасного їх просто немає. Усі його роботи — це копітка, продумана до найдрібніших деталей праця.
У своїх роботах він передає древні традиції китайської культури, сполучаючи їх з новими сучасними тенденціями. Його добре відомі елегантні стільці-сукні фанеровані інкрустованою норкою у вигляді красивих троянд, а також містять в собі елементи головних уборів королівської династії Мін(1368-1644)
У сучасному світі Китай має славу «країни, що виробляє підробки», але цього не скажеш про роботи Zhu Xiaojie. Він не вітає сліпого копіювання, цитуючи слова відомого китайського художника Qi Bai Sni «Навчитеся у мене — і ви виживете, скопіюйте мене — і ви помрете».
Zhu Xiaojie вважає поєднання хутра і дерева ідеальною парою, оскільки обидва матеріали є природними, з контрастними текстурами: твердість деревини і м’якість хутра. Таку комбінацію він шукав довгі роки.
За словами дизайнера, приступити до роботи з хутром він зміг не відразу. Спочатку він занепокоївся етичними питаннями, оскільки знав про роботу організацій по захисту тварин, які проводять різні акції протесту і дозволяють собі критичні зауваження. Але потім вирішив, що варто залишатися чесним з собою і оточенням і відповісти собі на питання: чи «Ношу я шкіряне взуття? Так, ношу. Чи їм я м’ясо? Так, їм». Щоб заборонити собі працювати з хутром, треба також відмовитися і від зручного взуття, м’яса і риби.
Проте, Zhu Xiaojie вирішив особисто переконатися в гідних умовах утримання тварин у виробників хутровини Kopenhagen Fur в Дании і тільки після цього став працювати з хутром цього виробника.
Найбільший у світі аукціонний будинок хутра і постачальник норки Kopenhagen Fur — це те загальне, що об’єднує двох творців із заходу і Сходу. Завдяки підтримці Kopenhagen Fur датський дизайнер Сорен Бах і китайський дизайнер меблів Zhu Xiaojie влаштували видовищне свято мистецтва і моди на Міжнародному Тижні дизайну в Пекіні.
Обидва майстри використали свої улюблені натуральні матеріали — хутро і дерево, щоб відбити їх природну красу, підкреслити елегантність і ніжність.
За допомогою своїх творів дизайну і мистецтва Сорен Бах і Zhu Xiaojie прагнули передати свою глибоку повагу до природнього способу життя, до якого прагнуть багато людей як на Сході так і на заході.
Натхненна красою хутра і Східна Європа, зокрема — Україна, Київ.
За матеріалами дизайн студії Agrimpasa(Київ)
1 Comment
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Елена
Январь 5, 2014 at 12:37 дп
Не поспоришь… головные уборы таки оригинальны))…но оригинальность настолько сильна, что аж зашкаливает…такую шапку можно надеть только будучи полностью крэйзи.