На заметку

Чому поляки не носять шуби, які виробляють ?

Чому поляки на носять шуби які виробляють ?

Чому поляки на носять шуби які виробляють ?

Польща зайняла в Європі друге місце з виробництва норкового хутра , але майже 100 % своєї продукції відправляє на експорт. Чому поляки самі шуб не носять ? З відповіддю на це питання — кореспондент радіо «Вести ФМ » Людмила Львова

Польща в авангарді європейських виробників хутра. Тільки норкових шкірок за рік виготовлено 10 мільйонів штук , повідомив заступник польського Союзу звірівництва Щепан Вуйчік . Крім того , ще лисячих — 250 тисяч , єнотовидного собаки — 50 тисяч. Лише голландцям вдалося обійти поляків. Вони виробляють 20 мільйонів норкових шкірок , але майже 100 % польського хутра йде на експорт. На продажу хутряної продукції звіроводи Польщі заробили минулого року 400 мільйонів євро.

Самі поляки , забувши вікову традицію , шуби не носять. Виною тому і м’які зими , коли температури повітря лише в рідкісних випадках опускається нижче 10 градусів і зміна ментальності як результат впливу різних екологічних організацій . Протягом ряду років вони проводять демонстрації на захист хутрових звірів , проти торгівлі хутром. У організовувані ними « Дні без шуби » , наприклад , дійсно небезпечно опинитися на вулиці польської столиці в норковому манто і не бути облитої фарбою. Крім того , ціни натуральних хутряних виробів набагато вища , ніж курток , пуховиків , які замінили їх взимку в міській юрбі .

«Це розкіш , снобізм , некоректно носити натуральні хутра», — переконують польські екологи. А звіроводи відповідають своїми аргументами : « Зимовий одяг має зігрівати в холоди , причому не один сезон».

У Польщі налічується близько 750 звероводческих господарств , де розводять норок , єнотовидних собак , лисиць і тхорів і трудиться майже 10 тисяч осіб. Разом з працівниками боєнь , кушнірами , кожевенники в цій галузі зайнято майже 50 тисяч фахівців. За оцінками , тільки приблизна вартість активів звірофермах , в тому числі об’єктів і тварин , — близько 5 мільярдів злотих ( 50 мільярдів рублів).

Щепан Вуйчік підкреслив , що звірівницькі ферми є фабриками по утилізації 400 мільйонів кілограм харчових відходів на рік. « Хутра носили і будуть носить » , — намагається переконати своїх співвітчизників проектант Міхал Старост . Адже натуральне хутро вже кілька сезонів не сходить з подіумів в зимових колекціях одягу провідних світових дизайнерів.

За матеріалами : радіо «Вести ФМ ». Фото: plaszczeola.com

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Меха и шубы Киев на меховом портале Meha.kiev.ua

Купить шубу, полушубок, дубленку, меховой жилет, парку, пальто, куртку в магазинах Киева и на ярмарках в феврале 2019

Каталог меховых изделий

© «Киевский меховой портал» 2007-2019. Все права защищены.
Полное или частичное использование материалов разрешается только при наличии ссылки на источник.

To Top